system video-domofonowy

Systemy video-domofonowe

Systemy wideodomofonowe

Najprostszy system kontroli dostępu

Systemy wideodomofonowe nie są już kojarzone jedynie z wielokondygnacyjnymi blokami, chociaż nadal stanowią w nich system kontroli dostępu. Współcześnie na inwestowanie w systemy wideodomofonowe decydują się osoby mieszkające w domach, a także firmy oraz instytucje publiczne. Dynamiczny rozwój technologii wykorzystywanej w systemach zabezpieczeń sprawił, że oprócz podstawowej komunikacji, gwarantują one także otwieranie drzwi zamkiem szyfrowym bez użycia klucza, automatyczne zapalenie światła na klatce, komunikację z innymi użytkownikami systemu wideodomofonowe oraz obserwację osób za pomocą mikrokamer, które wbudowane są w panele przyciskowe. Oferta tego typu profesjonalnych systemów zabezpieczeń przeznaczona jest dla prywatnych inwestorów i mniejszych oraz większych przedsiębiorstw. Videodomofony to nie tylko system kontroli dostępu, ale również podstawowy element wyposażenia nowoczesnych budynków.

Analogowe systemy domofonowe i systemy wideodomofonowe

Zarówno systemy domofonowe, jak i systemy wideodomofonowe należą do najprostszych rozwiązań systemowych, które są stosowane w budynkach już od wielu lat. Kabel łączy unifon z bramofonem. Szczególnie polecany właścicielom domów jednorodzinnych, jako system intuicyjny i wyróżniający się niską ceną w stosunku do jakości oraz oferowanych korzyści.

Cyfrowe systemy domofonowe/videodomofonowe

To unowocześniona technologia, pozwalająca na zaprogramowanie systemu wideodomofonowego w taki sposób, aby wbudowana została w nią lista lokatorów zamieszkujących dany budynek. Centrala wyposażona jest w numeryczną klawiaturę, na której wbija się kod dostępu do obiektu. Od systemu analogowego odróżnia go również to, że w przypadku źle odłożonej słuchawki urządzenie nadal działa prawidłowo.

Systemy videodomofonowe IP

Najnowocześniejszy system wideodomofonowy, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Ich obsługa możliwa jest przy pomocy urządzeń mobilnych. Obraz z kamery wideodomofonu może być rejestrowany na rejestratorze sieciowym. Zdalny nadzór nad obiektem, otwieranie drzwi przy użyciu karty zbliżeniowej lub kodu dostępu, a także intuicyjne oprogramowanie do zarządzania całym systemem.