system antenowy, SAT, DVBT

Systemy antenowe SAT, DVBT

Systemy antenowe

Niezawodność transmisji i przekazu

Od lat specjalizujemy się nie tylko w sprzedaży profesjonalnych systemów zabezpieczeń, ale także  systemów antenowych. Szkielet instalacji antenowej powinien zostać zaprojektowany w taki sposób, aby w kolejnych latach można było go wykorzystać do jego rozbudowania i podłączenia kolejnych, unowocześnionych urządzeń. Ważne jest zatem, aby zaprojektować go, koncentrując się na jego elastyczności i funkcjonalności. Dobra instalacja umożliwia podłączenie sygnałów telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej, jak również wizji, czyli np. sygnału z kamer telewizji dozorowej. Istnieje możliwość podglądu przez Internet i urządzenia mobilne, jak np. tablet.

Budowa nowoczesnej instalacji

Systemy antenowe składają się z:

  • anteny: w zależności od rodzaju odbioru sygnału telewizyjnego stosuje się w przypadku telewizji naziemnej- anteny UKF-FM (radio), VHF (z reguły program I TVP) i UHF, anten satelitarnych – z mocowaniem typu „azymut-elewacja”
  • przewody gwarantujące niskie tłumienie sygnału, wysokie ekranowanie, długą żywotność oraz stabilność parametrów
  • wzmacniacz antenowy, który odpowiedzialny jest za dobrą jakość przesyłanego sygnału
  • gniazdka satelitarne: to dzięki nim zostają wyodrębnione poszczególne sygnały, jakie dostarczane są z instalacji
  • kamery CCTV: kamera monitorująca obiekt na zewnątrz lub wewnątrz w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób przebywających na danym obszarze
  • i wiele innych niezbędnych urządzeń, które są dopasowywane do danego systemu pod kątem jego stopnia zaawansowania.

Nowoczesne rozwiązania analogowe

Innowacyjnym rozwiązaniem w telewizji przemysłowe jest dostarczanie obrazów wysokiej rozdzielczości kamer monitorujących. Rozwiązania AHD TVI i CVI pozwalają na stworzenie obrazu full HD, który wyróżnia się swoją wysoką jakością i precyzją. Sterowanie kamerami możliwe jest za pomocą kabla koncentrycznego, dzięki któremu użytkownik ma dostęp do menu USD oraz kamer TVI. Odbiór dowolnego programu naziemnego możliwy jest w każdym gniazdku antenowym oraz programu satelitarnego z tunera satelitarnego, a podgląd posesji z kamer TV we wszystkich gniazdkach. Nasze systemy antenowe posiadają nowoczesne rozwiązania analogowe AHD TVI oraz CVI, a także multiswitche umożliwiające oglądanie na każdym z nadajników innego programu telewizyjnego i rejestrator cyfrowy pozwalający na zapis obrazu z kamer monitorujących oraz na podgląd obrazu na każdym z telewizorów.

Odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz programu satelitarnego z tunera satelitarnego.

Podgląd posesji z kamer TV we wszystkich gniazdkach.

Nowoczesne rozwiązania analogowe AHD TVI oraz CVI.

Multiswitche umożliwiające oglądanie na każdym z nadajników innego programu telewizyjnego.

Rejestrator cyfrowy pozwalający na zapis obrazu z kamer monitorujących oraz na podgląd obrazu na każdym z telewizorów.