system alarmowy

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Wszystko pod kontrolą

Warto zawczasu pomyśleć o odpowiednich profesjonalnych systemach zabezpieczeń. Chronią przed włamaniem i kradzieżą, informują o niebezpieczeństwie związanym z wyciekami wody z instalacji wodno- kanalizacyjnej, pożarem czy ulatnianiem się gazu – systemy alarmowe to często jedyne rozsądne zabezpieczenie budynku i forma ochrony życia własnego czy osób przebywających na terenie obiektu. Oferowane w sprzedaży systemy alarmowe wykorzystywane są w domach prywatnych, bankach, sklepach oraz hurtowniach, instytucjach publicznych, szkołach i placówkach medycznych, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się życie człowieka bądź ochrona dóbr materialnych.

Wszystkie nasze systemy alarmowe wykrywają, a następnie sygnalizują wystąpienie zagrożeń w najbliższej okolicy. Systemy dzielą się ze względu na rodzaj zagrożenia:

  • system sygnalizacji napadu i włamania
  • system sygnalizacji pożaru
  • system telewizji użytkowej
  • system ochrony peryferyjnej

Można również wyróżnić systemy alarmowe, które zostały podzielone ze względu na strefy bezpieczeństwa, a mianowicie: ochrona zewnętrzna, wewnętrzna i peryferyjna.

Alarm włamania i jego podstawowe elementy

Najczęściej stosowane z wszystkich systemów alarmowych są systemy sygnalizacji napadu i włamania. Składają się one m.in. z: centrali i klawiatury alarmowej, sygnalizatorów, modułu GSM, radiolinii, radiopowiadomienia, dialeru telefonicznego, a także licznych czujników i detektorów. Te ostatnie można podzielić na trzy główne rodzaje, które reagują na wystąpienie ruchu w polu widzenia:

  • PIR, czyli pasywne czujniki podczerwieni
  • czujniki mikrofalowe
  • czujniki ultradźwiękowe

W zależności od potrzeb i wymagań klienta, proponujemy systemy alarmowe mniej lub bardziej zaawansowane. W oparciu o jego oczekiwania tworzymy system indywidualnie dopasowany do możliwości konkretnego obiektu. Jesteśmy w stanie zapewnić także inne systemy zabezpieczeń: automatykę do bram, systemy wideodomofonowe, jak również prowadzimy sprzedaż zestawów do monitoringu zewnętrznego.